Yeni Konya
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, içinde KONTV'nin de bulunduğu Anadolu Medya Grup Hizmet Binası'nın açılış törenine katıldı.

Konya'ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Merkezi açılışının ardından Anadolu Medya Grup (ANMEG) hizmet binasına geldi. Erdoğan'ı burada ANMEG Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer, KONTV Genel Müdürü Şükrü Hıdıroğlu, Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Bay ve Haber Dairesi Başkanı Mustafa Tatlısu karşıladı. ANMEG Binası girişinde vatandaşlar Başbakan Erdoğan'a sevgi gösterilerinde bulundu.

Törenin açılışında konuşan ANMEG Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer, 20 yıllık bir hayali hayata geçirdiklerini, yayın çizgisinden taviz vermeyen KONTV'nin önümüzdeki dönem daha kaliteli yapımlarla halka hizmet vermeye devam edeceğini belirtti.

Başbakan Erdoğan ise konuşmasında KONTV'ye övgüler yağdırdı. "Coşkunuzdan dolayı sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Hiç endişeniz olmasın, biz yola çıkarken ne dediysek ordayız, kefenimizi giyerek yola çıktık" diyerek konuşmasına başlayan Erdoğan, birilerinin meşru olmayan heveslerinin kendilerini bu yoldan asla döndüremeyeceğini ifade etti. Erdoğan, KONTV'nin 22 yıllık yayın hayatında, Türkiye'deki televizyon kuruluşları içerisinde çok farklı bir yeri olduğunu belirterek, "Onlar da bugüne kadar dik durdular. Temennim bu çizgilerini hiçbir zaman hiçbir güce teslim etmeden sürdümeleridir" şeklinde konuştu.

Konya'ya bugün teşekkür ziyareti için geldiğini anlatan Erdoğan, "Büyükşehirler içerisinde Konya bize en büyük desteği vererek, 1 numara oldu. Güzel Konyamızda sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum" şeklinde konuştu.

İçinde KONTV'nin de bulunduğu ANMEG hizmet binasının Selçuklu Mimarisinin çok güzel bir örneği olduğunu ifade eden Başbakan, "KONTV'nin hayırlı hizmetlerde yolunun açık olmasını Rabbimden niyaz ediyorum, yönetimine başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun. Ya Allah, Bismillah" diyerek kurdelayı kesti.

Erdoğan, açılışın ardından binada incelemelerde bulundu. Reji bölümüne de geçen Başbakan, bir süre canlı yayını yönetti.

Erdoğan, ANMEG binasından halkın sevgi gösterileri arasında ayrıldı. Erdoğan'ı, ANMEG Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer, KONTV Genel Müdürü Şükrü Hıdıroğlu, Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Bay ve Haber Dairesi Başkanı Mustafa Tatlısu uğurladı.

Anadolu Medya Grup (ANMEG) Hizmet binasının açılışına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Konya Valisi Muammer Erol, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, milletvekilleri, diğer protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

2014 Anmeg Medya Grubu -- Tüm Hakları Saklıdır!.