Konhaber
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, içinde KONTV'nin de bulunduğu Anadolu Medya Grup Hizmet Binası'nın açılış törenine katıldı.

Konya'ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Merkezi açılışının ardından Anadolu Medya Grup (ANMEG) hizmet binasına geldi. Erdoğan'ı burada ANMEG Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer, KONTV Genel Müdürü Şükrü Hıdıroğlu, Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Bay ve Haber Dairesi Başkanı Mustafa Tatlısu karşıladı. ANMEG Binası girişinde vatandaşlar Başbakan Erdoğan'a sevgi gösterilerinde bulundu.

Törenin açılışında konuşan ANMEG Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer, 20 yıllık bir hayali hayata geçirdiklerini, yayın çizgisinden taviz vermeyen KONTV'nin önümüzdeki dönem daha kaliteli yapımlarla halka hizmet vermeye devam edeceğini belirtti.

Başbakan Erdoğan ise konuşmasında KONTV'ye övgüler yağdırdı.

Konuşmasının "Dik dur eğilme, bu millet seninle" sloganlarıyla bölünmesi üzerine, "Hiç endişeniz olmasın. Biz, yola çıkarken ne dediysek oradayız. Biz kefenimizi giyerek bu yola çıktık. Onun için birilerinin meşru olmayan hevesleri bizleri bu yoldan döndüremez. Bunu böyle biliniz" şeklinde konuştu.

KonTV'nin 22 yıllık yayın hayatında televizyon kuruluşları içinde farklı bir yerinin olduğunu anlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Onlar da bugüne kadar hamdolsun dik durdular ve temennim odur ki bu çizgilerini hiçbir zaman hiçbir güce teslim etmeden sürdürmeleridir. Zira medya; şunu bilelim ki her düşüncenin, her fikrin en önemli lojistik desteğidir. Bu lojistik destek devam ettiği sürece o fikrin, o düşüncenin hakikaten o toplumda yer bulması mukadderdir. Kardeşlerim bugün biliyorsunuz bizin bir şükran ziyaretimiz var Konya'ya, teşekkür ziyaretimiz var. Büyükşehirler içinde Konya hakikaten 18 ilin içinde bir numara oldu. Kayseri iki numara oldu. O gün bir rahatsızlığım sebebiyle gelememiştim. Sağolsun Dışişleri Bakanım Davutoğlu, bakan ve milletvekili arkadaşlarımız o gün 200 binKonyalı kardeşimizin şahsında tüm Türkiye'ye televizyonlarla hitap ettiler. Ben de televizyonda evimde izledim. Aynı şekilde Kayseri'de de bu durum oldu ve 68 miting yaptığım o dönemde, fakat işte dedik ya 'kararın üzerinde bir karar var' ama Konya ile Kayseri'ye gelemedik. Şimdi onu telafi ediyoruz inşallah. Çok sevdiğim, saygı duyduğum Mevlana Celaleddini Rumi Hazretleri'nin şahsı manevisinde, özellikle gerçekten ilim abidelerinin olduğu bu güzelKonyamızda sizlere kalbi şükranlarımı sunuyorum"

İçinde KONTV'nin de bulunduğu ANMEG hizmet binasının Selçuklu Mimarisinin çok güzel bir örneği olduğunu ifade eden Başbakan, "KONTV'nin hayırlı hizmetlerde yolunun açık olmasını Rabbimden niyaz ediyorum, yönetimine başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun. Ya Allah, Bismillah" diyerek kurdelayı kesti.

Erdoğan, açılışın ardından binada incelemelerde bulundu. Reji bölümüne de geçen Başbakan, bir süre canlı yayını yönetti.

Erdoğan, ANMEG binasından halkın sevgi gösterileri arasında ayrıldı. Erdoğan'ı, ANMEG Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer, KONTV Genel Müdürü Şükrü Hıdıroğlu, Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Bay ve Haber Dairesi Başkanı Mustafa Tatlısu uğurladı.

Anadolu Medya Grup (ANMEG) Hizmet binasının açılışına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Konya Valisi Muammer Erol, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, milletvekilleri, diğer protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

2014 Anmeg Medya Grubu -- Tüm Hakları Saklıdır!.