Medya 365
Medya 365
Medya 365 Anmeg Plaza Haberi...
Haber : Erdoğan: Birilerinin meşru olmayan hevesleri bizleri bu yoldan döndüremez...
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, birilerinin meşru olmayan heveslerinin kendilerini yöntemlerinden döndüremeyeceğini söyledi.
 
Başbakan Erdoğan, yaşadığı ses kısıklığı nedeniyle katılamadığı programın yerine tertip eden mitinge katılmak üzere bugün Konya'ya geldi. Erdoğan, Konya Bilim Merkezi'nin ardından içinde KONTV'nin de bulunduğu Anadolu Basin Grup (ANMEG) hizmet binasının açılış törenine katıldı. Binaya gelişinde Erdoğan'ı BANMEG Yönetim Heyeti Başkanı Ahmet Özer, KONTV Genel Müdürü Şükrü Hıdıroğlu, Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Bay ve Haber Dairesi Başkanı Mustafa Tatlısu ve yurttaşlar karşıladı.
 
Açılışta öncelikle konuşan ANMEG Yönetim Heyeti Başkanı Ahmet Özer, KONTV'nin gelecek dönem henüz kalifiye yapımlarla halka hizmet vermeye devam edeceğini belirtti.         Başbakan Erdoğan ise konuşmasında, KONTV'ye övgüler yağdırdı. Alanda toplanan kalabalığa, "Coşkunuzdan ötürü sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Hiç kaygınız olmasın, biz yola çıkarken ne dediysek oradayız, kefenimizi giyerek yola çıktık." diye seslenen Erdoğan, birilerinin meşru olmayan heveslerinin kendilerini yöntemlerinden hiçbir zaman döndüremeyeceğini ifade etti.         Erdoğan, KONTV'nin 22 senelik yayın yaşamında, Türkiye'deki televizyon kuruluşları içerisinde çok farklı bir yeri olduğunu belirterek, "Onlar da bugüne kadar dik durdular. Temennim bu çizgilerini hiçbir zaman hiçbir güce teslim etmeden sürdürmeleridir." ifadelerini kullandı.         Konya'ya bugün teşekkür ziyareti için geldiğini anlatan Erdoğan, "Büyükşehirler içerisinde Konya bize en büyük takviyesi vererek, 1 numara oldu. Güzel Konyamızda sizlerle beraber olmaktan büyük mutluluk duyuyorum." şeklinde konuştu.         İçinde KONTV'nin de bulunduğu ANMEG hizmet binasının, Selçuklu mimarisinin çok güzel bir örneği olduğunu ifade eden Başbakan, henüz sonra yanındakilerle beraber kurdelayı kesti.         Erdoğan, açılışın ardından binada incelemelerde bulundu. Reji kısmına de geçen Başbakan, bir müddet canlı yayını yönetti.         Açılışa Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Eriştirme, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Konya Valisi Muammer Erol, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, milletvekilleri, diğer protokol mensupları ve çok sayıda vatandaş da katıldı.
2014 Anmeg Medya Grubu -- Tüm Hakları Saklıdır!.