Ahmet Özer - Özgeçmiş

1958 yılında Konya’nın Bozkır ilçesi Armutlu köyünde doğdu. Armutlu Köyü İlkokulu’ndan sonra Konya Mevlana Ortaokulu, Konya Gazi Lisesi ve 1982 yılında da Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1984 yılından bu yana Konya il merkezinde serbest avukat olarak mesleğini icra etmektedir.

Özel radyo ve televizyonların açılmasıyla birlikte Konya’da 1992 yılında Kontv’nin Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı olarak basın hayatına katıldı. Halen Kontv Yönetim Kurulu başkanı olan Ahmet ÖZER, Türkiye’nin İlk ve tek Medya Vakfı kısa adıyla Anmeg Vakfı olan ANMEG ANADOLU MEDYA GRUP VAKFI’ nın kuruluşunu sağladı. Ahmet Özer, kuruluşundan buyana ve halen ANMEG VAKFININ Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

Şu anda ANMEG Anadolu Medya Grubu çatısı altında yayın yapan KONTV Televizyonunun yanısıra, Konya’nın ilk yerel Radyosunu olan 99.5 KONYAFM radyosu, Konya’nın yayında olan en eski Gazetesi YENİ KONYA GAZETESİ ile internet medyaları olan KONHABER.COM, BELGE.COM.TR, KANALON.TV VE KONSPOR.COM internet haber sitelerinin ve bölgenin en güçlü reklam Ajansı MİRAJANS’ında Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

2014 Anmeg Medya Grubu -- Tüm Hakları Saklıdır!.