Nurettin Kılıç - Özgeçmiş

01.01.1957 Tarihinde Elazığ Palu ilçesinde doğdu. İlk orta ve lise tahsilini Elazığda tamamlayan Kılıç, Konya Selçuk Üniversitesi Türkçe Bölümünden mezun oldu. Lisansını Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Öğrencilik yıllarında ve daha sonrasında Milli Türk Talebe Birliği, Tekbir ve Milli Gençlik Vakfında Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlık yaptı.

Elazığ Sanayi ve Teknoloji Bölge Müdürlüğünde memuriyet hayatına başlayan Nurettin Kılıç, Konya Sanayi ve Teknoloji Bölge Müdürlüğünde, Ticaret Şube Müdürlüğü Konya Büyükşehir Belediyesinde İktisat Müdürlüğü, işletme ve iştirakler daire başkanlığı büyükşehir genel sekreter yardımcılığı ve Koski Genel Müdürlüğü yaptı.

Genel müdür olarak emekli olan Nurettin Kılıç, 1992 seçimlerinde Akpartiden Elazığ Milletvekili Adayı, 1994 ve 1997 yılları arasında da Elazığ Akparti İl Başkanlığı yaptı. Kontv’nin Kuruluşunda bulunan Kılıç, Hala Sivil Toplum Kuruluşları Yönetim Kurulu üyesi, ANMEG Mütevelli Heyeti Üyesi ve KONTV Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürütmektedir.

2014 Anmeg Medya Grubu -- Tüm Hakları Saklıdır!.